На території України працюватимуть лише авторизовані термінали Starlink.
Компанія SpaceX на прохання Міноборони України почала вживати перші контрзаходи проти використання росіянами терміналів Starlink для ударів дронами по нашій країні. Про це заявив у Telegram радник глави Міноборони з технологічних напрямків Сергій Бескрестнов (позивний "Флеш").
"Багато користувачів системи супутникового зв'язку Starlink в Україні вже спостерігають перші контрзаходи, які SpaceХ вжив на прохання Міністерства оборони України", - йдеться у повідомленні.
Флеш зазначив, що не може публічно озвучувати все, що вже зроблено, робиться і буде зроблено далі. Однак він наголосив, що всі ці дії спрямовані на одну мету: захист українців (як військових, так і цивільних) і об'єктів інфраструктури від загрози ударів російськими дронами.
Також він додав, що поточні рішення є тимчасовими або ж іншими словами "екстреними". Пізніше вони будуть замінені більш глобальним та продуманим рішенням, на яке знадобиться певний час.
"Давно настав час зібрати всю інформацію по країні щодо користувачів послуг SpaceX в армії. Не приховую, такі спроби вже були, але багато солдатів, які використовують волонтерські Starlink та особисті Starlink, не хотіли подавати інформацію командуванню. Раптом командир забере, або новий не дасть, або ще щось", - пише Флеш.
Сергій Бескрестнов підкреслив, що обов'язково буде придумано спосіб, як зібрати інформацію по армії і зробити це так, щоб українські війскові довірили цю інформацію.
Резюмуючи Флеш поінформував, що компанія SpaceX залучена до процесу і допомагає фахівцям Міноборони.
У SpaceX також заявили, що її кроки з блокування "несанкціонованого використання" Starlink російськими військовими для атак України "спрацювали". Про це написав Ілон Маск у соцмережі X, - повідомляє Financial Times.
"Схоже, кроки, які ми зробили, щоб зупинити несанкціоноване використання Starlink росією, спрацювали. Дайте знати, якщо потрібно зробити більше", — зазначив Маск.
Міністр оборони Михайло Федоров відповів, що "перші кроки вже дають реальні результати", і додав, що Київ "дуже тісно працює" з командою SpaceX над подальшими діями.
Крім того, міністра оборони України Михайло Федоров заявив, що на території України працюватимуть лише авторизовані термінали Starlink. Це буде наступним кроком у боротьбі з використанням росіянами супутникового інтернету на своїх дронах.
"Наступний крок - упровадження системи, яка дасть змогу працювати на території України лише авторизованим терміналам", - повідомив міністр.
За його словами, вже найближчим днями будуть опубліковані інструкції для українських користувачів щодо реєстрації Starlink для верифікації. Неверифіковані термінали буде відключено.
"Процес реєстрації буде простим, швидким і зручним для користувачів. Детальні інструкції опублікуємо найближчим часом. Дякуємо Starlink та SpaceX за співпрацю й проактивну позицію в підтримці українців", - додав Федоров.
