Підвищення вартості водопостачання відбудеться у два етапи: 1 липня та 1 вересня.
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) прийняла рішення підвищити тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення. Про це свідчать матеріали засідання НКРЕКП в четвер, 29 червня.
Комісія прийняла рішення про підвищення тарифів на воду з 1 липня 2023 року в середньому на 32% залежно від водоканалу. Також відомо, що підвищення вартості водопостачання відбудеться у два етапи - 1 липня та 1 вересня.
У НКРЕКП розповіли, що тарифи буде піднято для 34 підприємств.
У НКРЕП заззначають, що для жителів Одеси вартість води зросте з 35,15 до 44,86 грн/м³, у Вінниці - з 25,62 до 47,75 грн/м³, у Дніпрі - з 31,36 до 38,79 грн/м³, в Ужгороді - 54,57 грн/м³.
Разом з тим для жителів Херсонської, Миколаївської та Харківської областей змінювати тариф не будуть. Крім того, не зміниться сума у платіжках для тих, хто отримує субсидії.
Нацкомісія пояснила підвищення тарифів тим, що останнім часом збільшились витрати на електроенергію, підвищенням заробітної плати, здорожчання реагентів для очищення води.
Востаннє тарифи на воду підвищували ще до великої війни - у грудні 2021 року.
Зазначимо, що у списку підприємств, яким дозволено збільшити тарифи, є і водоканал Краматорська. Проте станом на ранок 30 червня, інформація про плановану зміну тарифів на сайті підприємства була відсутня.